2004

  jaanuar  
04.01 lihvisin wc üle. pahteldasin ka natuke neid kohti, mis tundusid kehvad  
05.01 töömees hakkas jälle pihta. leppisin nüüd kokku tükitöös, mitte enam tunnihindega ja kus hakkas töö lippama. 5 aknapõske sai plaatidega kaetud  
06.01 töömees kattis nende 5 akna servad teraslindiga ja pahteldas ära. alustas ka terassiukse plaatimist  
07.01 töömees lihvis lagesi. mina puhastasin radiaatoreid roostetäppidest, mis olid ajapikku kruntvärvist läbi kumama hakanud. ühe toosi värvi pihustasin ka peale.
ostsin halogeenpirne 2tk. prozektoritele ja 20L lateksvärvi, mis läheb kruntvärvina lagedele ja seintele.

34.-
585.-

08.01 töömees pahteldas poisi toas ja wc-s  
09.01 töömees pahteldas magamistoas ja tüdruku toas  
10.01 töömees lihvis kõikjal, maksin töö eest
bullerjaniga saab sooja sisse küll, kuigi on kõige väiksem mudel. ladusin telliseid ümber ja näeb välja nagu kamin. tegelikult ta tulevase kamina koha peal ongi.
1500.-
12.01 ostsin 1000 kipsikruvi, maalriteipi 2 rulli, väikese värvirulli tagavara rulliga, akrüüli 5 tuubi, metallikruntvärvi, pintsli ja lakibensiini.
töömees kandis kipsplaatidele aquastopi ja tõmbas seinte ja lagede servad akrüüliga üle.
353.-
13.01 töömees lõpetas akrüüli paigaldamise ja hakkas lateksiga värvima. koridor, poisi tuba ja tüdruku tuba olid õhtuks valmis.  
14.01 töömees alustas magamistoa värvimist. sai kapiosa ja nurgad tehtud. pahteldas suure toa aknapõski ja tegi ka verandaukse põsed valmis.
ostsin lateksvärvi 10L. puhastasin radikaid roostetäppidest ja katsin ühe külje kruntvärviga

322.-

15.01 töömees lihvis ja pahteldas suures toas teist korda, tegi värvitud tubades pahtliga parandusi. maksin töö eest. 600.-
16.01 ostsin 26 kipsplaati. tegin pahtliparandusi, lihvisin ja katsin aquastopiga 1638.-
17.01 värvisin magamistoa ja wc  
21.01 värvisin kruntvärviga radikat. eemaldasin terasharjaga rooste akumulaatorpaagilt ja värvisin ka selle kruntvärviga.  
23.01 värvisin radikad ja paagi teist korda üle. käisin linnas kesküttesüsteeme ehitavast firmas maad kuulamas, kuidas minu majas asi toimuma hakkaks. mees tuleb ise kohale ja vaatab maja üle.  
25.01 lihvisin suures toas ja tegin pahtliparandusi. leidsin ühe prao akna all. kahtlustasin, et võrk on jäänud plaatide vahele panemata. lihvisin pahtli maha ja nii oligi. panin siis võrgu paika ja pahteldasin ära.  
28.01 tuli keskkütte mees ja pani kirja, mis mul juba olemas on, vatas, kust torusid vedada ja nüüd saab hinnapakkumise teha.
nüüd on mul ka selgeks mõeldud, kuidas keskküttekatel, saunaahi ja akupaak omavahel paiknevad. nüüd tean ka, kuhu saan ehitada saunaahju juures oleva kiviseina. et see on veel valamata osa peal, ehitasin saalungi ja valasin vundamendi esimese osa seina jaoks ära.
 
  veebruar  
05.02 sain hinnapakkumise keskküttefirmast. on korralik pakkumine, kõik arvestused tehtud ja vidinad välja toodud. automaatika ja puha. kahjuks jääb see minu jaoks unistuseks või kui bingos võidan. seniks otsin ka muid pakkumisi ja tagasihoidlikumaid lahendusi.

 

valasin ka saunaahju aluse ära. panin kaks kipsplaati katlaruumi lakke

 
11.02 ei ole veel keskkütte osas selgusele jõudnud. seniks lõpetasin katlaruumi ja kabineti lakke plaatide paneku ja ehitasin ka osa seina valmis kabineti ja katlaruumi vahele. seda osa majast ei plaaninudki esimese hooga valmis ehitada, sest oleks vaja kiiresti sisse elama tulla aga praegu on selline seisak.  
12.02 uurisin materjale kesküttesüsteemide kohta, mida olen saanud messidelt, kauplustest ja internetist, joonistasin skeemi ja ei tundugi see asi väga ülejõu käiv olevat. natuke konsulteerimist sõlmede ja toruläbimõõtude osas ja vist hakkan ise asjaga peale.  
16.02 tassisin põrandalaudu sisse. suures toas ruumi küll, las kuivavad. nagunii läheb varsti põrandate tegemiseks.  
  märts  
02.03 ei ehita ikka veel, ainult kütan. ostsin nurksae, millega on hea põrandalaudu täisnurga all parajaks lõigata. 945.-
17.03 leidsin mehed, kes teevad keskkütte süsteeme. tööraha tahavad eelmisest pakkumisest poole vähem. nüüd teen ettevalmistusi, sest varsti peaks nad minu juurde jõudma. tegin katla alusele rakise.  
18.03 ostsin kivipuuri, mõõdulindi, tulekustuti 745.-
19.03 valasin katla postamendi ära. koristasin natuke  
21.03 tegin ettevalmistusi torude vedamiseks. pahteldasin kabineti seina kohast, kuhu tuleb radiaator. teen selle enne torutöid korda. võtsin saalungilauad katla aluse ümbert ära.  
24.03 tõstsin ahju paika. pahteldasin veel sauna ja kabineti aknaaluseid.  
25.03 värvisin need aknaalused ära, ja värvisin kruntvärviga ka kõik teised aknaalused. võib olla jäävadki need valgeks ja siis ei pea radikaid enam seinalt ära võtma  
29.03 tulidki torumehed ja hakkasid tööga pihta.

 

maksin esimese osa torude ja vidinate eest

7850.-
30.03 töö jätkub, õhtuks sai niikaugele, et väike ring – katla ja akupaagi vahel oli valmis ja sai vee sisse lasta. tegime tule alla ja kütsin õhtu läbi kuni kogu paak oli 70 kraadi kuum. radiaatorite juurde viivad torutööd sai niikaugele, et jootmised on tehtud, jääb ainult ühendamine ja kokkukruvimine.
maksin torumaterjali eest.

2300.-

31.03 hommikul oli kogu majas 15 kraadi sooja ja akupaak nii kuum, et kätt peal ei saanud hoida. mehed tulid ja lõpetasid töö ära. täitsime ka radiaatorid veega ning panime pumbad tööle. nüüd sai õhku radikatest välja lasta. ja kogu maja hakkas kiiresti soenema. lõunaks oli majas +19. peale seda vedasid mehed veel külma vee wirsbo toru wc-sse ära, nad arvasid, et minu põranda alla pandud ja käsitsi kinni keeratud põlvedega plasttoru ei ole hea lahendus. maksin veetoru, selle põlvede ja tööraha. 10010.-
  aprill  
01.04 kütsin katelt ja nautisin töö tulemust  
02.04 palkasin töömehe seuina laduma. teen seina katlaruumi ja sauna vahele ja saunaahju ümber samuti.
ostsin naeltüübleid 8×100 100tk. puidukruve 4,2×65 500tk, ehituskoba 4 väikest ja 4 suuremat, rulli fooliumiga kaetud klaasvilla akupaagi soojustamiseks KIM-AL-50, rulli fooliumpaberit, 50 tellist ETT
1428.-
03.04 ise hakkasin põrandatalasi loodima ja betooni külge kinnitama naeltüüblitega. loodimiseks rentisin lasernivelliiri. märkisin iga meetri tagant kõrguse talale ja leidsin kõige kõrgema koha. siis panin madalamatele kohtadele nii palju soome pappi alla, et kerkiks vajalikule kõrgusele. puurisin avad läbi tala betooni ja kinnitasin naeltüüblitega 8×100. niiviisi sain 2 tuba tehtud. kolmandas toas oli tõrvapapp veel paigaldamata ja poiss tegeles sellega  
04.04 töömees laob seina. saunaahju kütmise auk sai nii kobe, et näeb välja nagu kaminasuu. saunaahju suitsutoru panin kah paika. et tõrvapapp sai otsa ja kolmandat tuba kaetud ei saanud, aga niveliir on vaja tagasi viia, tuli poodi minna ja tõrvapappi osta. ostsin tõrvapappi 2 rulli, 2 kotti tsementi, alumiiniumteipi 1 rulli fooliumi teipimiseks. õhtuks oli ka kolmas tuba valmis. poiss paigaldas foolimpaberit piki majaseina kulgevate kesküttetorude taha vastu seina ja alla põranda vastu. 657.-
05.04 ostsin 105 tellist. töömees sai seinaga lae lähedale 577.50
06.04 sein sai valmis ja hakkasime põrandalaudu panema. ostsin 2 pakki 5cm villa põranda alla. põrandalaudadega on aga see jama, et hööveldaja on olnud lohakas ja ei ole viitsinud terasi teritada. nii on punnisooned karvased ja laua serv soone kohal vale kaldega.
nokitsesin akupaagi soojustust panna. lõikasin ülemisele otsale villa ümber ja teipisin kinni
470.-
07.04 laudadega on nüüd nii, et võtame peitliga sisemist serva natuke õhemaks. nüüd jääb hoopis parem tulemus. lauad tulevad ikka serv serva vastu. võtsime eilsetest kolm lauda uuesti üles ja lasime peitliga üle. nüüd on korras, muidu oli üks suuremat sorti pragu sees. ühe toa sai peaaegu lõpuni pandud. jääb veel viimane laud ja üks peenike jupp, mille paneme korraga. ostsin veel 2 pakki villa ja karbi põrandakruve (500tk) 470.-
180.-
08.04 mees paigaldas laudu, saime poisi toaga lõpuni. alustasime magamistoaga ja ühtlasi tüdruku toaga. niimoodi mitmes kohas korraga panekul on see eelis, et saab ära kasutada mitmes mõõdus laudu ja need ei jää seisma oma järge ootama. mina tegin akupaagile "katuse" ja teipisin pealtküljelt kinni.  
11.04 magamistoa ja tüdruku toa põranda panek  
14.04 mees pani laudu edasi  
15.04 ostsin 2 pakki 50mm villa ja vahtpolüsterooli 25mm 3 lehte koridori põrandakütte alla 551.-
16.04 ostsin elektikaupu: moodulkilbi, automaatkaitse, isoleerotsikud, lülitid, pistikupesad, pistikud
ostsin ka koridori põrandakütte jaoks kaupu: küttetoru 16m, paindetugi 2tk., ja radiaatori tagasivoolust põrandaküttesse juhtimise jaoks vajalikke kolmikuid, kraane jne., vaadake ise pildi pealt. (keermelatid plasttorude taga on lihtsalt toed valamise ajaks õige asetuse fikseerimiseks.)
754.-

 

509.-

17.04 põrandate panek. mina vedasin katlapumba ja radikate pumba juhtmed seina äärde ja panin sinna lüliti. nüüd saab pumpasid lüliti abil sisse ja välja lülitada ja ei pea pistikuid tõmbamas käima. ühtlasi monteerisin paika kaks pistikupesa katlaruumi ja ühendasin need moodulkilbis. katlaruumi lakke panin ka ühe vana lambi ja seinale lüliti, et väljast sisenedes oleks valgus kohe olemas, muidu kobasin pimeduses prozektori juhet taga.  
18.04 mees tegi põrandaid edasi. tüdruku toas jääb 4 lauda ja magamistoas 10 lauda panna.  
19.04 muidu tubli mees, aga näe täna oli kadunud. käisin ise linnas ja ostsin elektritarbeid – paar lülitit ja pistikupesa, kaks prozektoritoru, 2-kohalisi isoleerotsikuid 50 tk., "pingepastaka"
ühendasin mõned pesad, nüüd saab nendest raadiole ja mujale elektrit võtta, ei pea pikendusjuhtmetega mässama
394.-
20.04 mees tegi õhtul paar tundi põrandaid. tüdruku toa sai valmis.  
21.04 mees tegi magamistoa põrandat. mina hakkasin koridori
välisukse alla põrandakütet paigaldama. paigaldasin 25mm vahtpolüsterooliplaadid, võrgu ja selle külge küttetoru
 
25.04 mees lõpetas ka magamistoa põranda. maksin saunaseina ehitamise eest 600.- ja põrandate eest 2200.- 2800.-
29.04 ostsin 4 pistikupesa, kuulkraani ja drellile kruvikeerajaotsiku. koristasin suurt tuba, et põranda tegemist ette valmistada. tegin töötuppa veel ühe riiuli. 180.-
  mai  
01.05 koristasin veel suurt tuba, nüüd saab põranda panekut ette valmistama hakata  
06.05 ostsin 6 rulli ruberoidi suure toa põranda alla 906.-
07.05 ehitasin garaazi riiulit ja koristasin seal  
16.05 raha on täitsa otsas. käin tööl. niitsin muru  
23.05 lihvisin ühe ukse ja uksepiida, vaja veidi pahteldada ja siis peab värvi valima  
25.05 käisin lukupoes ustele lukke valimas ja tuli välja, et sellise mõõdule augule, mis ukse sees on, passib ca 600.-EEK komplekt lukusüdant, lisaplaate, vasturauda jne. kui taastan vana ukse, värvin ja varustan lukusüdamikuga, läheb see midagi head maksma. vaatasin poes uute uste hindu. valged odavad sileuksed tunduvad kuidagi liiga papised. silma jäid männipuidust tahveluksed 1800.- viimistlemata. otsustasin, et vaatan ringi nende seas, kes teevad ise uksi ja võrdlen hindu.  
  juuni  
01.06 kaalun veel uute uste tegemist. seniks hakkasin suure toa põrandaga pihta. rentisin betoonilihvija, et saaks valamiste "õmblused" siledaks. ostsin 3 rulli ruberoidi, naeltüübleid 50tk. 8×100, kipsi-vaibanoa, 79-kroonise danica-elupuu selle asemele, mis koerad olid omale kusepuuks valinud ja mis ära kuivas. paigaldasin ruberoidi põrandale. Tassisin põranda alustalasi tuppa. 292.-
736.-
02.06 Mõõtsin põrandale talade asukohad ja lõikasin pooled talad valmis.  
05.06 Vedasin ka ülejäänud talad sisse ja asetasin põrandale  
06.06 Loodisin nivelliiriga taladele kõrgusnumbrid ja panin liiste taladele alla  
07.08 puurisin ja paigaldasin naeltüübleid taladessse, jäi natuke puudu  
08.06 ostsin 20 naeltüüblit ja panin ka need paika
40.-
11.06 tassisin põrandalaudu sisse 10 kihti. las kuivavad, sest varsti on plaanis nad maha panna  
13.06 tõin veel 2 kihti laudu  
14.06 valmistasin ette esiku põranda valamist. loodisin ja tegin seinale kõrgusmärke. silmaga hindasin, et mis palju segu ikka läheb ja hakkasin peale. tegin 2 kärutäit – 12 kühvlit liiva ja 3 kühvlit tsementi – valmis ja viisin koridori. see kogus täitis vaid väikese osa koridori põrndast. hakkasin juba ringi vaatama – kui palju mul tsementi on? vaatasin – vist jääb väheks. tegutsesin edasi, segasin segu ja tasandasin koridoris. lõpp oli õnnelik – tsement sai otsa ja koridor sai valatud.  
15.06 kuna segu ei olnud veel päris kõva, siis oli seda hea siluda. alustasin wc põranda tegemist panin 4 lauda paika  
16.06 töömees tuli jälle põrandat tegema. sai suures toas 4 lauda pandud. mina panin wc-sse veel 3 lauda. ostsin paroc-i villa 50mm lehte 8 pakki, mis läheb põranda alla. 1880.-
18.06 mees paigaldas veel põrandalaudu. mina sain wc-ga niikaugele, et saab põranda lõpetada. saagisin lauad valmis, vaja veel radiaatoritoru augud sisse teha. maksin mehele ettemaksu. 1500.-
19.06 lõpetasin wc-põranda  
21.06 lihvisin tellisega koridori betooni, olid mõned konarused. katsin ruberoiduga ja mõõtsin põrandatalade asukohad välja  
22.06 mees tegi põrandat. mina lõikasin talad valmis.  
25.06 põrandapanekuga on nii kaugel, et sain sisseveetud lauad juba valmis põrandale ümber tõsta. tõin väljast veel juurde, sest mees on palju laudu välja praakinud, las kuivavad. tegin garaazis lae alla laudade panekuks aluse. tõstan sinna laudu, mida hetkel vaja ei lähe, muidu vedeleb neid igal pool ja jäävad ette  
26.06 mees tegi veidi põrandat  
27.06 korrastasin veel garaazialust  
28.06 tuli kopp ja asus kanalisatsioonikraavi kaevama. seisin mõõdupulgaga juures ja jälgisin kraavi sügavust. olin eelmisel aastal maapinna loodinud ja jätsin märgid maha. kraavi sügavus maapinnast märgi juures oli välja arvutatud. kopamees aga rüüpas iga natukese aja tagant karuõlut. oleks ta seda mõistlikul viisil teinud ei oleks häda midagi. tema aga võttis ikka mönuga. kui kraaviga poole peale jõudsime, hakkas kopp ikka väga loperdama ja kraav hakkas võssa vedama. seletasin talle, et poole peal on käänukoht, kust kraav keerab külatrassi kaevu peale. mõtlesin omaette, et lõpetan selle pulli ära ja kopp võiks ka katki minna. ja nagu oleks mu palveid kuulda võetud – järgmisel hetkel lõhkes hüdrovoolik. kui ta järgmine kord tuleb, olgu traksis poiss.  
  juuli  
01.07 kopp kaevas edasi. nüüd tegi tublit tööd. aga siis 20m enne lõppu – jälle voolik puru, nüüd juba kahjuks  
03.07 mees pani põrandat. tugipost on nüüd põrandalaudade sees. suur vihm ja kraavi kohale sattunud allikas täitsid kanalisatsioonikraavi veega. 80cm jääb maapinnast puudu. mis kõige hullem – kraavi kaldad vajuvad sisse. hirmuga mõtlen selle labidatöö peale, mis ees ootab. aga kuna vesi on kraavis, kasutasin juhust nagu vundamendikraavi puhulgi, lõin toikad kraavi põhja ja tegin veepinda kasutades nendele kõrguskriipsud. hiljem hea lihtne torusid loodida.  
04.07 mees pani põrandat. juba on ilus vaadata. ostsin igasugu vidinaid veetorule, silikooni ühe tuubi 232.-
05.07 ostsin 20 naeltüüblit ja tuubi silikooni. täitsin teise korruse akna ja konstruktsiooni pragusi, sest paduvihma ajal oli sealt kuskilt vett sisse tulnud. kinnitasin koridori põrandatalad naeltüüblitega ja asusin põrandat tegema. päris hoogsalt läks, sain meetri jagu tehtud. 86.-
06.07 paigaldasin veel 3 rida laudu koridori ja saagisin 2 rida valmis. tööd segab akutrelli akude kulumine. nende eluiga hakkab täis saama.  
07.07 kinnitasin ka need 2 rida laudu. nüüd saavad külalised (tuleb sünnipäev mitmele seltskonnale) ilusasti minu magamistuppa, kus on pikk süldilaud, astuda. ostsin 2 rulli pappi, mida põrandatele panna määrdumise vältimiseks aga leidsin ilusaid kaltsuvaipu. nii-et pidu saab peetud. papp ootab seinte värvimise aega, siis läheb seda vaja. ostsin ka puidukruve põranda panekuks 60.-

 

180.-

08.07 tuli kopp ja kaevas lõpuni. et eelnevalt kaevatud kraav vajus sisse nii kõrge põhjavee kui suurte sademete pärast, vajutas kopamees kopaga kraaviservad kraavi ja tõstis pinnase välja. etterutates võib öelda, et see oli tark tegu, sest ülejäänud kraav on nüüdseks sisse langenud ja labidatööd ootab palju ees.  
09.07 veetase maapinnas on nii kõrge, et kraavis on vesi maapinnalt 60-70cm. mis veel hullem – avastasin, et trass, kuhu tahtsin oma reovee juhtida, on täielikult katki. vee äravool on varem toimunud pumpadega aereerimistankidesse, siis oli trassi vee tase allapoole 3 meetrit maapinnast, praegu pumpa ei ole ja vesi jookseb isevoolu teel biopuhasti kraavi, seepärast on solgi tase trassis 80cm maapinnast – peaks olema 3 meetrit!

 

oma neljatäheliste sõnade tagavara kulutasin väljas juba ära, nii-et saan siin edasi kirjutada. missuguses olukorras nüüd kanalisatsioonitööd on:
a) kraav on sees aga sisse langenud
b) kraav on vett täis ja ei saa torusid paigaldada ja loodida
c) suur trass ei tööta, veetase on seal kõrge, kraavivett sinna lasta ei saa. ei saa isegi ava teha kaevurõngasse vee all.
d) trassi kordategemine on plaanis pärast 2007 aastat!!! (valla info)
mis oleks võimalikud lahendused:
1) trassi viimases kaevus teha uus läbimurre kraavi, madalamal senisest, et veepinda langetada
2) ajada kraav kinni ja teha kogumiskaev
3) paigaldada mitte iseäravoolu kanalisatsioonitorud vaid survetorud. siis ei peaks jändama torude kalletega ja sihtpunkti veetasemega. pumpaks oma vee lihtsalt minema. puudus on survetrassile sobiva toru suur maksumus. [uurisin seda survetrassi asja. selgus, et torud ei maksa sugugi väga palju. kallis on ainult pump ja igasugu klapid ja muud vidinad. uurin seda suunda edasi, sest ega külatrass niipea korda ei saa]

 
15.07 põrandamees ei ole käinud. mõned peod on peetud, mõned sünnipäevalised on käimata. teen põhitööd. raha täitsa otsas.  
24.07 juhee – mees paneb jälle põrandat! sai nii mõnigi kord teda taga aetud aga ta ei saanud tulla. ostsin silikooni ühe tuubi, veesüsteemile vidinaid (toruotsad, pingutid, põlve). alustasin elektrikaabli trassi kaevamisega. heki tagant lõigu jõudsin valmis ja maja eest mullakihi võtsin ära.  
25.07 põranda paigaldamine on nii edukalt läinud, et suurde tuppa on jäänud panna veel 7 lauda ja siis lõpetada minu alustatud koridor.
kaevasin trassi edasi. nüüd on seepärast huvitav kaevata, et see on vana maantee keha ja siit võib midagi huvitavat leida.
aluse sellele lootusele pani asjaolu, et 2000.a. kaevates garaazi seina vundamendi kraavi, leidsime sealt 1800.a. vaskraha Paul II kirjadega. Kui muidu oli kaevamine tüütu töö, siis pärast seda läks labidaga liigutamine hoogsamaks ja huvitavamaks. raha oli selle vana maantee kõrval, oli seal siis kraav või lihtsalt tee serv.
nii ma siis kaevasin ja vaatasin igale labidatäiele järele – kas ei paista mõnda sinist vaseoksiidi tükki või miskit huvitavat. aga ei olnud enam õnne. ainus, mis ma leidsin, oli 30cm sügavusel olevad puusöetükid. ehk olid mungad või keegi teised teeristis kokku saanud ja soendamiseks lõket teinud. (maja nurga juures oli kunagi teerist. see tee oli kasutuses juba enne mõisa-aega). nüüd on teekoht kattunud ca10cm huumuskihiga, sillutis oli üsna õhuke – vaid üks kiht pae- ja graniitkivi tükke, mille all oli jälle mulda. järelikult kannatas see inimese ja hobuse koormuse välja, et ei tehtud kapitaalsemat ehitust maanteel.
 
26.07 ostsin peakaabli 53m, mis tuleb olemasolevast arvestist minu majja. ostsin ka kõri kaablile 40m, sellele osale, mis jääb maa alla ja seina peale. oli sooduspäev ja ostsin ära kõik vajaminevad pistikupesad ja lülitid.
lükkasin kaabli läbi kõri. libedalt ei läinud, pidin kõri pooleks lõikama, muidu ei jõudnud lükata. pärast teipisin liitekohad kinni
1990.-
29.07 mees lõpetas suure toa põranda ja ka koridori põranda. maksin mehele 72m² põranda paneku eest. kokku on siis põrandaid hetkel: suur tuba 65m², koridor 9.9m², poisi tuba 14.8m², magamistuba 26.4m², tüdruku tuba 15.2m², WC 3.3m² – kokku 134.6m²
ajasin kraavi kinni kuni hekini
3200.-
30.07 koristasin põranda tegemisega kaasnenud prahi. ehitasin töötuppa riiuli ja kirjutuslaua aluse. materjali sain praakidest põrandalaudadest, mis olid üle jäänud. mööbli tegemisel ei sega ju sellised vead nagu mõni pragu või kehv oksakoht. saagisin punni sooned maha ja hööveldasin need küljed ja aluskülje. kruntisin puidukaitsevahendiga valmis tükid. kruvisin tükid kokku ja riiul oli valmis.  
31.07 lõpetasin ka laua osa. lauaplaadi ostan kunagi poest, praegu panin 4 põrandalauda alla ja kipsplaadi peale.  
  august  
02.08 nüüdsest alates hakkan kirja panema ka sisustuse peale läinud summasid, sest neid on mõttekas eraldi välja tuua (tähistan sinisega)
ostsin töötuppa laualambi ja pirni
teen nüüd oma põhitööd uues majas töötoas. on rahulik ja töö edeneb

246.-

26.08 kanalisatsiooniga on nüüd nii, et isevooluga trassi ei saa panna kuna sihtkaevus on tase liiga kõrge. panen survetrassi. ostsin heitvee pumba, 40mm PEM toru 135m ja mõned põlved ja liitmikud torule. kaevan selle toru maasse, pole vaja kallet jälgida ja läheb rutem ka. toru on kah odavam. nüüd pean ainult vanadest torudest lahti saama. veel pean ehitama settekaevukese maja juurde, kuhu pump panna.
ostsin ka 2 kotti tsementi, et võib olla läheb kanalisatsioonikaevu tegemisel vaja.
kaevasin maja seina ääres auku kuhu suubub maja kanalisatsioonitoru. mõttes otsin ka võimalusi, mismoodi see settekaevuke teha:
a) plastiktünn – see peab olema paksu seinaga muidu pinnas surub lömmi. on ka spets kaeve aga nende läbimõõt on ca 40cm. see jääb väheks, sest kui pump panna kaevu keskele siis juhtme otsas oleva lüliti, mis lülitub tööle kui vee tase on üle 40cm pumba jalast, vaba tõusuraadius on 30cm. s.t. kaevu diameeter peab olema ca 60cm.
b) 60cm kaevurake – puudus on see, et peab raiuma avaused torude jaoks ja kaevu sügavus ei ühti rakete kõrgusega
c) bensuvaat 200L see ongi ca57cm diameetriga

 

aga vist otsin mingi vaadi, mille ümber valan 10cm betooniseina

1350.-
2015.-

 

108.-

27.08 kaevasin settekaevu auku
ostsin rulookardina kontorisse, muidu päike segab arvutiga tööd
536.-
28.08 kaevasin elektrikaablit maasse. minu maja juurest on kaevik kinni. voolu saan saunast, kus on elektrikilp. sauna seina äärde maasse kaablit kaevasingi. uuristasin veel augu vundamendi alla kuhu ka ülejäänud kaablid kogunevad ja tõmbasin kaabli sauna. nüüd on elektrikul vaja ühendused teha.
õhtul kutsusingi kohaliku elektrimehe, et vaataks asja üle. vaatas ja ütles mis osta – rikkevoolulüliti ja majasiseseid lüliteid elektrikappi ja üks kapp lisaks. samuti vedada maandus, sest saunas olevast kapist maandust ei lähegi.
 
29.08 kaevasingi augu ukse taha nii sügavale, et maja täitekruus hakkas otsa saama, valisin raudvarda, viilisin selle otsa haljaks, võtsin tavalise valgustuskaabli 3×1.5 ja keerasin 6cm ulatuses puhastatud kõik kolm traati ümber varda. isoleerisin teibi ja silikooniga ühenduse. lõin varda nii sügavale kui jõudsin (ca 40cm läks pinnasesse) ja ajasin augu kinni. kaabli vedasin kapi juurde.  
  september  
01.09 ostsin elektrikappi seadmeid:
rikkevoolulüliti 3 faasi 25A
automaadi 3 faasi 16A garaazi mineva juhtme ette
2 automaati C16A tubade võrguvoolule
2 automaati C10A tubade valgustusvoolule
seadmekapi, kõri kanalisatsioonipumba juhtmele. käis elektrimees ja ühendas saunas otsad (enne seda pidi sealses kapis automaate ja otsi ümber tõstma ja üldse korrastama sealset olukorda), minul paigaldas rikkevoolulüliti ja ühendas kaabliga.

 

ostsin majasisesele veevarustusele osi:
veeautomaadi juurde jagaja koos igasugu jubinatega, mis juhib vee köögi-wc-blokki, sauna, katlasüsteemi ja õue. samuti jagaja köögi juurde kust saavad vett wc-pott, kraanikauss, köögi kraanikauss, soojaveeboiler.

484.-
169.-
90.-
90.-
303.-

 

338.-

02.09 ostsin 5m kaablit kapist garaazi, sinna 380V pistikupesa. elektrimees pani minu kapis lüliteid ja ühendas otsi. 109.-
03.09 ühendasin ise ülejäänud juhtmed ja lülitid. voolumõõtja näidud: päevane – 8043, öine – 8017
 
04.09 rentisin lihvmasina ja hakkasin põrandaid lihvima. alguses proovisin 120 paberiga, et tunnetus kätte saada (muidu sõidad masinaga seina sisse). siis panin 60 paberi ja asusin tööle. rendis vaatasin, et 60 on väga kare, et äkki kriimustab põranda ära aga ei ole nii. esimene minut võtab küll hästi siis jääb stabiilselt ühele tasemele. alul vaatasin, et põrandalauad on ilusti üksteise vastas ja suuri ebatasasusi ei ole, seepärast võtsingi 60 paberi aga vist oleks pidanud veel juurde panema. väga kaua võtab aega tasandamine. just tasandamine, sest mõned lauad on kergelt kumeraks kuivanud ja nende küürude lihvimine võtab palju aega, mõni laud on ka imevähe õhem naabrist ja siis on ka palju tööd. õhtuks sain 60 paberiga laste toad ja wc lihvitud. [kui põrandalauda osta, siis tuleb kvaliteetset materjali valida. et oleks ühepaksune, ei oleks kumer jne. minul on enese tehtud lauad ja pean sellega leppima aga rahaline võit on üüratu]  
05.09 lihvisin edasi. üsna energiakulukas töö. õhtul hakkas masin õli välja ajama ja jätsin pooleli. sain lisaks eilsele veel koridori ja magamistoa üle käia. tuleb välja, et 60 paberiga on minu põrandat liig lahja lihvida. on kohad, kus lauad on millimeetri või poole jagu tasapinnast väljas. tavaliselt poleks nõgudest väga suurt häda – täidab lakiga ära aga minul on see mure, et põrand seisis liig kaua päevavalguse käes ja pleekis. nüüd on pleekinud nõgudega tükk tegemist. poisi ja tüdruku toa, koridori ja wc suutsin nii enam-vähem ära lihvida. magamistoaga on veel suur töö ees. seal on pikad lauad ja mul on tunne, et töömees keeras kruvisid mõne koha peal üle laua või mitte igasse talasse, sest korrapäraselt tõusevad paarislaudade servad üles. käskisin küll korralikult teha ja püüdsin ka jälgida, siis tegi küll ilusasti.
 
06.09 maksin lihvija rendi eest ja kulutatud lihvketaste eest 571.-
09.09 olen otsinud reoveekaevu jaoks mahuteid aga pole sobivat leidnud. natuke kiireks läheb, sest külmad hakkavad tulema ja ei tea, millal see talvgi tuleb. aga kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem.
olen ikka mõelnud, et asjad peavad natuke laagerduma ja paika loksuma, siis on lahendus kergem tulema. siia alla kuulub ka "hommik on õhtust targem"
niisiis tegin täna kliendile, kel igasugu sidemeid, teenust ja mainisin, et tasuks tahaks mahutit. arvas, et vist ei saa kusagilt. tegi paar kõnet ja ennäe – kliendi kliendil vajalik asi olemas ja üle jäämas. oli tööstusel pva liimi anum, mis nüüd tühjaks sai.
no nii saangi endale kaevu ja ämbri liimi.
 
11.09 ostsin lintlihvija Makita 9910 ja liivapabereid talle 2 pakki
ostsin akutrelli Bosch PSR 12
seda kõike seepärast, et poes oli 20% sooduspäev ja neid asju läheb varsti vaja.
rentisin ka põrandalihvija nädalavahetuseks. lihvisingi nüüd juba karedama paberiga 36 ja 40.
1662.-
1520.-
12.09 lihvisin edasi. valmis sai jämeda paberiga lastetoad, koridor, wc ja pool suurest toast. peene paberiga ei alustanud, eks järgmine kord.  
13.09 tagastasin lihvmasina 478.-
15.09 tõin mahuti ära ja valasin liimi kanistritesse. tuli kokku 30L. pean selle laiali jagama, sest ega see kaua seisa. oleks hea küll nüüd eluaeg kasutada, pealegi niiskuskindel ja kuumakindel. lapsed solistasid mahuti puhtaks pesta.  
18.09 kaevasin mahutile auku. homme vaatan, kas sai paras  
26.09 auku sai natukene laiendatud aga ei ole ehituseks aega olnud. muid tegemisi on nii palju. ja kuna töötan nüüd siin ja arvuti on siin, siis pole mul internetiühendust ja ei saa regulaarselt tegemisi kajastada.
loodan, et asi paraneb. nimelt võtsin asja ette ja ehitan praegu külasse wifi teel internetiühendust, abiks ala asjatundjad mulgimaalt.
hetkel ei ole kellelgi võimalik liituda elioni adsl ühendusega tehnilistel (loe: kasumlikel) põhjustel. meenutage meie presidendi arnold rüütli kõnet tehnoloogiakonverentsil euroopas: – "kui internetil oleks nimi, oleks see Eesti". no ole ilusti, siin muiatakse selle peale. kel traati pidi sissehelistamise võimalus, saavad oma meilid ja panga-asjad koodide ja neljatäheliste sõnakombinatsioonidega aetud. kes aga RAS ühenduse ikke alla langenud, neilt on võetud võimalus normaalselt meiligi vastu võtta.
 
27.09 arutlesin, mida on vaja teha – ehitada – valmis jõuda enne külmade tulekut. kindlasti:
a) kanalisatsioonitrass, kuigi sajab kogu aeg ja kraav on vett täis.
b) peasissekäigu trepp või trepialus. selleks ostsin naelutusplaate mitut sorti
36.-
28.09 alustasin trepi tegemist. paigaldasin suured kivid ja asetasin neile alustalad. kinnitasin nurkadega.
 
  oktoober  
02.10 ostsin veekindlat vineeri 2 plaati, millest saagisin kan. kaevule seinad.
ostsin ka 100L kergkruusa kaevu ümbruse täitmiseks, et tagada külmumiskindlust.  
kinnitasinvineeri olemasolevale karkassile, saagisin avad torudele ja ajasime asjanduse auku. istus sinna nagu valatult. loodan, et karkass peab maapinna survele vastu ja vineer niipea ära ei mädane (ärge igaks juhuks järgi tehke, 5 aasta pärast annan teda, kas tasus nii teha). ajasin survetoru alt august sisse ja kerisime selle ka 15m ulatuses lahti kraavi põhja, samal ajal pinnasega kattes. et kraav on vett täis (sel aastal on pinnavesi väga kõrgel ca80cm maapinnast) pidime seda pidevalt eest ära pumpama selle sama pumbaga, mille me kaevu paneme. töötab väga edukalt, imeb hästi.
jätkasin ka trepi tegemist. vedasin kruusa ankurkivide ümber, hiljem täidan ilusasti ära. paigaldasin ka 10 nn põrandalauda.
688.-
96.-
03.10 jätkasime poisiga torukera kraavipõhja panemist. öö jooksul oli kraav jälle vett täis. saime trassiga umbes 80m kaugusele. õhtul tegin treppi veel natukene ja joonistasin arvutis trepi katuse konstruktsiooni, sealt hea mõõtusi võtta.  
04.10 saagisin trepi katuse postide juppe ja viisin tuppa kuivama, et need hööveldada.  
05.10 nii, sain wifi tööle ja nüüd on internet minulgi kodus. nüüd saab vast operatiivsemalt siin tegemistest kirjutada. puurisin trassikaevu seinast 40mm augu läbi  
06.10 ajasime toru kraavi põhja. jõudsime kaevuni, toru oli täpselt ostetud – 1,2m jäi üle. pistsin toru läbi kaevuseina ja täitsime kraavi põhja, et toru pinnase alla püsima jääks ja kraavi kinniajamisel toru viga ei saaks.  
12.10 täitsin pinnasega toru kraavis, kus oli paljaks jäänud  
13.10 tegin trepile katuse talaposte ja hööveldasin need ning kruntisin  
14.10 värvisin talad ja saagisin katusesarikad valmis. ostsin 10cm vahtplasti ühe plaadi 72.-
15.10 ostsin majasisesele veele jubinaid ja trepile nurgikuid ja katusekruve. paigaldasin postid ja sarikad ja siis roovituse ja pleki ja kruvisin kinni ja valmis oligi. kevadel teen käsipuud ja istepingid. aga võib-olla juba varsti kui aega on. ostsin veel kruve, tüübleid, betoonipuuri, potile survevooliku jm. sodi 160.-

 

269.-

16.10 ostsin prooviks purgi põrandaõli ja õlitasin wc põranda. vaatan, kuidas välja kukub, sest ei ole korralikult õlitatud põrandat näinud. ühes kohas nägin, aga see näis kuidagi karvane ja väga tuhm. seepärast ei oska valida – kas lakkida või õlitada. 290.-
18.10 poleerisin käsitsi wc ja katsin teist korda õliga. minu meelest jääb päris ilus, toob puidu mustrit esile ja natuke läigib kah.  
20.10 ostsin garaazi niiskuskindla lambi ja tuppa kohtvalgusti 147.-
21.10 paigaldasin wc-sse poti ja ühendasin torud  
22.10 tõin puid tuppa valmis ja ladusin ka katla täis, seal hea tuuletõmbuse käes kuivata. viimane kord kütsin eelmise päeva lõunal. no ei olnud seal südet hõõgumas, katel oli täitsa jahe juba eile õhtust. aga põlema ta läks ja loomulikult ei olnud ma ise juures. kahe tunni pärast tuli poiss ja avastas, et maja auru täis ja temp 26 C°.
katla kütmisel on mul välja kujunenud selline skeem: kütan akupaagi 70 C°-ni (rohkem pole mõtet). katla jahtudes keeran kraani kinni, mis on katla ja akupaagi vahel, lülitan katlaringi pumba välja (mis ta niisama uhab) kui ma kraani kinni ei keera, siis tuleb akupaagist isevoolu teel kuuma vett juurde ja katlas on vesi 50C°, korstnatõmme jahutab seda ja mis ma õue kütan.
ja nüüd oligi kraan kinni ja vesi ei saanud ringlema. juhtus see, et tänu 1,5 bar kaitseklapile jäi katel terveks ja ei lennanud taevasse. keema läinud vesi ja veeaur rikkusid aga tihendeid katlast välja viivate torude ja muude avauste juures.
kutsusin mehe, kes mulle selle torustiku paigaldas. too vahetas tihendid ja oligi asi korras. õnn, et katla enda konstruktsiooni tihenditega midagi ei juhtunud. tegelikult seal ei olegi tihendid vaid koonused.
järeldus: ei kuivata puid katlas või mõtlen välja ohutussüsteemi õhu juurdevoolu klapi juures, mis ei lase katlal põlema minna minu tahtmata. (tehnoloogiliselt päris lihtne teostada)
üldiselt katla ja küttesüsteemiga olen väga rahul. talve pole sellega veel üle elanud aga aprillist siiamaani mõni külmem periood on olnud küll. võib-olla talv muudab minu kütmisharjumisi.
370.-
23.10 poiss paigaldas kanalisatsioonikaevu pistikupesa. vedasime kaabli maa alt garaazi ja sealt mööda seina harukarpi. Nüüd saab juba junni lasta.  
24.10 ostsin termostaadi radiaatorile, et testida kuidas selle firma toode toa temperatuuri hoiab. veel ostsin kuulkraani ja tollise nurga veesüsteemi jaoks. 177.-
28.10 ostsin 2 pakki kivivilla PAROC 10cm, et katta talveks suure toa lagi. hetkel on see suletud, hiljem teen suure toa ava katuseni välja läbi teise korruse. praegu on mul seal 10cm kiht villa peal aga panen 10cm veel ja kohendan praod tihedamaks. 418.-
31.10 tuli mees 700-ga kraavi kinni lükkama, sest eelmine mees, kes tuli jums kopaga, ei saanud hakkama. maa oli pehme ja hunnikud kõvaks vajunud ja savised. 700 aga lükkas ilusasti kinni. tahtis veel ühe rattaga üle kraavikoha sõita, et kinni tallata. vajus sinna aga nii kapitaalselt sisse, et ei liikunud üldse paigast. kraav oli enne poolest saati vett täis ja seal lõpupoole oli kinniajamise lõpul ääreni, sest kogu vesi kraavist tuli sinna. seda püdelat savimäkerdist tuli nüüd rataste pööreldes alt üles. kõik õõtsus nagu soos. no oli meil lollidel vaja … . kutsusin teise 700, see ei liigutanud esimest sugugi. kutsusin fiskarsi, et tõstaks pinnast rataste ümbert ära. ei tulnud samuti midagi välja. siis kutsusin veel ühe traktori ja need külje peale tõmmates said lõpuks tolle välja jõnksutatud. 700 ajas veel songerdatud ala tasaseks ja kraav jääb kevadet ootama, et siis tasandada. kartsin veel, et 700 oma ratastega muljub kanalisatsioonitoru ära, proovisin vett lasta, tuli küll. õnn seegi.  
  november  
03.11 ostsin katusekruve, et kinnitada kan. kaevu kaanele plekki. tegin kaane valmis, panin penoplasti paika ja kaane peale. hakkasin kaevu välise soojustamisega pihta. puistasin kergkruusa kaevu ümber, eelnevalt laudade ja pinnasega süvendit kujundades.  
08.11 ostsin 2 pakki villa. et ilmad lähevad külmemaks, otsustasin suure toa lae paksemalt villaga kinni katta. suur tuba jääb tulevikus küll katuseni avatuks aga kuni ma pole katusealust soojustanud ja katusekorrust viimistlenud, on lagi alt- ja pealtpoolt kilega kaetud ja 10cm villaga kaetud. nüüd panen veel 10cm kihi villa peale. 418.-
09.11 ostsin 4 pakki villa ja panin lae peale paika 850.-
15.11 tõstsime garaaz-kuuri all laudu koomale ja koristasime, et teha ruumi talvepuudele  
17.11 sain klaasikojast kätte välisukse klaasi, mille olin tellinud. üks klaasidest on peegelklaas, et hopsti väljast sisse ei näe.
sai üks riit puid väljast garaazi alla veetud.
170.-
20.11 rentisin jälle põrandalihvija ja võtsin kohe jämedama 24 paberi. sellega võttis ikka mõnusalt siledaks. oleks kohe pidanud sellega alustama.  
21.11 lihvisin laste- ja magamistoa ja koridori 24-se paberiga üle. no ikka hoopis ilusam on kui minu eelmistel kordadel tehtu. ütlasem. lõpuks lihvisin veel 80-se paberiga, et kaotada jämeda paberi lihvimisjälgi. poiss aitas kah tublisti kaasa. järgmine kors lasen veel 100-se või 120-se paberiga üle ja siis on need toad valmis.
nii talitan ka suure toaga – algul 24, siis 80 või 60 ja siis 100 või 120 paber. pool suurest toast on juba tehtud 60 paberiga aga mõned kohad tuleb kindlasti 24-ga üle lasta.
 
22.11 maksin lihvmasina rendi eest ja 24-se paberi eest. teised paberid olid eelmistest kordadest jäänud. 383.-
27.11 vahepeal sai ainult puid kuuri alla tassitud. rohkem hetkel ei mahu. ei hakanud punnitama kah riida kõrgusega. tahame, et suveks oleks kõik köetud, et saaks garaazi ja kuuri põranda lõpetada.
võtsin jälle lihvija. loodan, et viimast korda. ostsin ka kõrvaklapid, et oleks muhedam töötada.
147.-
28.11 lihvisin. ära on tüüdanud.  
29.11 ei viinud lihvijat ära. loodan, et saan täna valmis  
30.11 lihvisin ka kogu öö, et lõpuks valmis saada. maksin rendi eest. nüüd on vaja kõik koristada ja tolm pühkida. siis näeb lõplikku tulemust. 731.-
  detsember  
03.12 ostsin välja trepi peale lambi ja pirni ja harukarbi. paigaldasin need ja ka pistikupesa, samuti koridori sisse lüliti. nüüd saan välja tule panna ja pistikust trepi kõrval olevale männile pandud küünaldele voolu anda. 115.-
06.12 põrandad on puhtad. tüdruku toa sai ka tolmuimejaga praovahed tolmust puhtaks. pahteldasin pva-liimi ja lihvimistolmu seguga suuremaid pragusi. [see oli väga vale tegu, kui hiljem soovitakse põrandat õlitada, lakkimise puhul see vist ei sega]  
07.12 lihvisin pahteldatud pragusi kui meeletu – no ei hakka liivapaber peale. ei tea, kust ma selle kohta lugesin või kuulsin, et nii tehakse. võib-olla enne lakkimist tehakse nii? igatahes on põrand õlitamiseks valmis. ostsin 5 5L purki Synteko õli Belle, 10 poleerimislappi ja 2 punast poleerimisketast. kirjad ütlevad, et liitriga saab 4-8m². kuusepuitu katta 3-4 korda. kõige tagasihoidlikema arvestuste järgi kulunuks mul 134,6m² põranda katmiseks madala kulunormiga 1 kihina 33,6L õli! ei julenud kohe rohkem osta ja rahast oli kah kahju. 1900.-
08.12 ostsin säästulampe 3tk.
rentisin poleermasina, mis on tegelikult seesama lihvmasin ja hakkasin õlitama. kuna kartsin suure kulunormi tõttu palju õli välja valada, kastsin aknapesuks mõeldud riistapuu õlikaussi, tõmbasin üle kausiserva üleliigse õli ära, ja nühkisin põrandat. etteruttavalt ütlen, et see pole vajalik. võib lausa lodistada, õli suurt rohkem ei kulu. õli imbub mingi piirini sisse ja rohkem pole võimalik seda peale määrida. viimastes tubades läks kaussgi ümber – sellest polnud midagi, jaotasin õli tuppa laiali.
tolmust pragudes – tuli mõte, et ei tõmba tolmuimejaga pragusid päris puhtaks, las jääb sisse, sinna valgub õli, mis kõveneb ja pragu täitub. seepärast teisi tubasi nii põhjalikult ei puhastanud.
ööseks jõudsin valmis magamistoa, lastetoad, koridori ja pool suurest toast. valmis ses mõttes, et kaks kihti õli (no ei läinud rohkem, jäi kolmanda puhul ujuma) siis poleerkettaga üle ja poleerlappidega kuivtus. [juhendid ja tootetutvustused käsevad poleerimislapi panna poleerimisketta ümber ja nii üleliigne õli kokku koguda. no seemoodi kulus lapp juba poole minutiga ära. ta oleks veel sisse imanud aga niiske lapp hakkas põrandal rulluma ja ei tulnud midagi välja. voltisin siis lapi kokku ja hakkasin käsitsi hõõruma. töö sai korralik, ilus ja lappe kulus toa kohta 2 tükki. masinaga oleks vist 10 tükki kulunud. põlved lõid tuld välja, siis sidusin villased sokid pükstele. no ei ole ostnud veel põlvekaitseid]
100.-
09.12 jätkasin õlitamist. kurk on paistes mürgitusest. algul hoidsin aknaid lahti, siis polnud viga aga õli hangus külma käes (pakendil kirjas 15-25C) ja siis oli raske poleerida. soovitan külma ilma puhul gaasimaski.
igatahes sai täna aastavahetuseõlu käima pandud. küpsetasin leiba ja keetsin vett.
 
10.12 PÕRAND VALMIS!!! hommikul poleerisin veel punase kettaga kogu maja üle. suurt effekti küll ei olnud. oli niisama ilus kui eile. tagastasin masina.~ainuke asi, mis võib häirima hakata – hoidsin kokku leelisega söövitamise pealt. see hoiaks ära põranda pleekimise. aga see leelis maksis palju rohkem kui õli. eks näeb kas tasus kokku hoida või oleks see olnud väga vajalik. kardan küll, et tegin valesti.
ostsin wc jaoks asju – segisti, survevooliku, valamulauaplaat, sellele valamuaugu lõikamine,  alumise riiuli plaat, seinavärv, nurgad kapi raamile, kruvid, valamu, valamule sifoonid ja muu jura.
värvisin wc lage 3-korda. ehk nüüd saab ilus. kui ei, panen veel. lõikasin, hööveldasin, lihvisin ja värvisin valamukapi raamistiku karkassi. ise teen sellise nagu mina tahan ja hoian hulga raha kokku. raamile panen ostetud auguga plaadi ja valamu.
400.-

 

2485.-

11.12 tegin uusaastaõlut ja nautisin põrandate mustreid  
12.12 värvisin wc 1 korda  
13.12 värvisin wc 2 korda. kinnitasin valamuplaadi raami seinale, samuti alumise riiuli raami. õlitasin alumise riiuli. vaatan, kuidas õli mööblile sobib. paigaldasin pistikupesi ja lambid wc-sse.  
14.12 ostsin wc-sse seinalambid, aknale rooliniku (hiljem panen midagi õigemat), ventilaatori, valamutoru, silikooni, survevooliku valamule.
lõikasin ventilaatorile augu ja paigaldasin selle. paigaldasin silikooniga valamuplaadi ja valamu. ühendasin äravoolu- ja veetorud.
190.-
877.-
15.12 ostsin wc äravoolutorule ühenduslüli, prozektoripirni.
nüüd sai valamule vee sisse lasta. toimis hästi. ühendasin ka soojavee toru külma veega, muidu tuleb läbi segisti vesi tagasi. kui boileri paigaldan, ühendan sellega.
kuna täna on minu juures jõulupidu, tegin selleks ettevalmistusi.
27.-
21.12 ostsin 20m 2×1,5 PPJ kaablit, et ühendada igasugu väiksemaid asju nagu ventilaator, signalisatsioon vms 100.-
30.12 ostsin kergkruusa 4x50L 10-20mm majast tuleva kanalisatsioonitoru peale õues ja 2x50L 4-10mm korstnakrae valamiseks.
ostsin kipsikruve ja 6 Danfossi termostaati radikatele.
ostsin hõõglampe 6tk, ripplaevalgustid 4tk magamistuppa
radikate termostaadid näitasid kohe head tulemust – enne käisin kütmise ajal ja hiljem ise kruttimas ja ega kogu aeg ei viitsinud kah. nii oli vahepeal mõnes toas 22C ja mõnes üldse kinni. ja kui radikas oligi avatud minimaalselt siis ikkagi kogu aja vesi sealt läbi uhas. nüüd aga keeran näiteks 2 peale ja toas on 20C (karbil on küll 2. aste 17C). ja kui see on saavutatud, kraan sulgub ja avaneb siis kui temperatuur on alla 20C.
mis kõige olulisem – maja saavutab etteantud temperatuuri ja katel hakkab kütma akupaaki, mitte ei aja kuuma vett asjatult radikatesse.
234.-

 

894.-
202.-

  ehitusele kulunud see aasta: 65 010.-
ehitusele kõik kokku: 328 256.-

Sisustusele see aasta: 3 906.-